dokumentacje, realizacje

Pałac Heinzla


Budynek usytuowany w parku krajobrazowym. Budynek pałacu Ludwika Heinzla, powstał w 1900 r. wg projektu Franza Schwechtena.

Założony na rzucie prostokąta, dwukondygnacyjny z sutereną i poddaszem użytkowym. Wejście główne ujęte sześciokolumnowym portykiem północnym. Obiekt wykonano w technologii tradycyjnej z murowanymi ścianami, stropami drewnianymi, stalowo – ceramicznymi, żelbetowymi, sklepieniami ceglanymi oraz więźbą drewnianą. Zróżnicowanie konstrukcji, świadczy o różnych okresach w jakich wykonywane były remonty i przebudowy budynku. Z pierwotnego wyposażenia pałacu zachowały się m.in.: neobarokowe piece, boazerie i meble, dekoracyjne klatki schodowe itd. O świetności wystroju świadczą snycerskie i sztukatorskie dekoracje stropów i sufitów, zachowana stolarka drzwiowa oraz bogato zdobione balustrady schodów w westybulu i zachodniej klatce schodowej. Pałac Ludwika Heinzla dotrwał do dnia dzisiejszego w stanie stosunkowo nieprzekształconym.

Projekt obejmował zakres remontu, przebudowa i adaptacja do funkcji hotelowej budynku Pałacu Ludwika Heinzla w Łodzi wraz z zagospodarowaniem terenu, w ramach inwestycji rewaloryzacji zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego Ludwika Heinzla w Łodzi Łagiewnikach.

Wpisany do Rejestru Zabytków nieruchomych, pod nr A/97 z dnia 20.01.1971r.

Pracownia Festgrupa realizowała następujące etapy pracy nad inwestycją budynku pałacu:

projekt koncepcyjny, projekt budowlany, detale wykonawcze stolarki okiennej.

 

Powierzchnia użytkowa:  2 124 m2

Lokalizacja: Łódź_Łagiewniki / Łódzkie

Project Info
Client

prywatny

Date

2018-2020

Role

funkcja hotelowa

Share