festgrupa | O NAS
15042
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15042,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

O NAS

DOŚWIADCZENIE

Nasza pracownia posiada w swoim dorobku szereg projektów oraz opracowań dotyczących zabezpieczeń, remontów i adaptacji obiektów zabytkowych. Mamy doświadczenia w sporządzaniu Kart Ewidencyjnych, tzw. „białych kart” zabytków nieruchomych. Dzięki wieloletniej praktyce oraz ciągłej współpracy z ekspertami z dziedziny konserwacji zabytków jesteśmy w stanie określić program prac konserwatorskich dla obiektów oraz terenów wpisanych do rejestru zabytków.

EKSPERCKA WIEDZA

Przeprowadzamy specjalistyczne badania ułatwiające podjęcie kluczowych decyzji w procesie adaptacji obiektów i zespołów zabytkowych. Nasza pracowania oferuje między innymi badania możliwości inwestycyjnych obszarów zabytkowych, doradztwo w zakresie tworzenia programów użytkowych. Nasi eksperci zapewniają wsparcie doradcze na każdym etapie procesu inwestycyjnego, zarówno w pracach przygotowawczych przed cyklem projektowym, jak i obsługą inwestycji w trakcie realizacji.

 

ZESPÓŁ

Marcin Górski
dr inż. architekt

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (WAPW). Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z konserwacją zabytków. Autor kilkunastu publikacji naukowych. Współautor wielu koncepcji i projektów w zakresie rewaloryzacji zabytkowych zespołów i obiektów architektonicznych. W 2007 roku obronił rozprawę doktorską pt.: Parki tematyczne jako forma zagospodarowania zabytkowych XIX-wiecznych zespołów obronnych w Polsce (promotor prof. zw. dr hab. inż. arch. Andrzej Tomaszewski) na tym samym wydziale.
Od 2008 roku adiunkt w Zakładzie Konserwacji Zabytków obecnie Zakładu Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki WAPW. Członek Komisji Architektury Militarnej PKN ICOMOS.
Współzałożyciel pracowni festgrupa w 2007 roku.
Posiada uprawnienia specjalisty mykologiczno-budowlanego wydane przez Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa.

Piotr Kordek
mgr inż. architekt

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (WAPW). Od 2001 roku specjalizuje się w projektach rewitalizacji, przebudowy i remontów istniejących obiektów historycznych i zabytkowych, ich modernizacji i adaptacji do współczesnych funkcji usługowych, biurowych, mieszkalnych. Autor kilkudziesięciu kart ewidencyjnych dla obiektów i zespołów zabytkowych. Współautor wielu specjalistycznych dokumentacji opracowań konserwatorskich (badawczych, inwentaryzacyjnych, programowych i strategicznych). Bogaty w wieloletnie doświadczenie w praktyce architektonicznej i konserwatorskiej – przy sporządzaniu projektów techniczno-budowlanych na każdym etapie inwestycji, przy uzgodnieniach i współpracy z Urzędem Konserwatora Zabytków, przy prowadzeniu procedur administracyjnych i urzędowych, w Nadzorze Autorskim podczas realizacji projektów, przy współpracy ze wszystkimi stronami procesu inwestycyjnego. Posiada uprawnienia projektowe bez ograniczeń.

Tomasz Kowalik
mgr inż. architekt

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (WAPW). Współautor wielu inwentaryzacji, opracowań i projektów dla obiektów zabytkowych. Ma na swoim koncie również projekty małej architektury, mebli i identyfikacji wizualnej. Asystent na seminarium wybieralnym w Twierdzy Boyen w Giżycku w 2007 roku, organizowanym przez Zakładu Konserwacji Zabytków WAPW. Uczestnik międzynarodowych warsztatów UNESCO Zamość – Lwów poświęconych ochronie dziedzictwa i zabytków w 2010 roku. Pracownik festgrupy od początku jej działalności. Miłośnik architektury polskiej okresu międzywojennego i dobrego futbolu.