realizacje, wnętrza

Daniłowskiego


Rozbiórka, odbudowa i rozbudowa domu jednorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu działki i projektem wnętrz mieszkalnych, budynku przy ul. Daniłowskiego w Warszawie.

Budynek zrealizowany w ramach działalności Spółdzielni Mieszkaniowej „Zdobycz Robotnicza” (związanej z Polską Partią Socjalistyczną) na Polach Bielańskich (1927-1931). Powstał w popularnym w latach 20-tych XX wieku stylu dworkowym. Budynek reprezentuje typową szeregową kamieniczkę z charakterystycznym wysokim, czerwonym dachem. Siatka ulic osiedla wzorowana była na mieście-ogrodzie Ebenezera Howarda, o wyglądzie przypominającym wachlarz, z główną osią wzdłuż ulicy Schroegera. Osiedle budowane było sposobem gospodarczym, z udziałem kredytów państwowych.

Projekt zabudowy istniejącej: Zenon Dzierżawski (1883-1969).

Zakres projektu realizowanego przez Festgrupę, obejmował rozbudowę domu szeregowego o część użytkową piwnicy, adaptację części naziemnej budynku, wraz ze zmianą układu funkcjonalo-użytkowego. W projekcie zostały połączone tradycyjne materiały dostosowane do otaczającej zabudowy istniejącej z innowacyjnymi, współczesnymi materiałami i technologiami pozwalającymi na dostosowanie domu do potrzeb współczesnej, aktywnej rodziny.

Pracownia Festgrupa realizowała następujące etapy pracy nad inwestycją:

Prace przedprojektowe, wraz z Kartą ewidencyjną zabytku nieruchomego i inwentaryzacją, projekt koncepcyjny, projekt budowlany, projekt wykonawczy, projekt wnętrz, nadzór autorski nad realizacją.

 

Powierzchnia opracowania:  działki 447,0m2, użytkowa: 281,81 m2

Lokalizacja: Warszawa / Mazowieckie

Project Info
Client

prywatny

Date

2016-2019

Role

funkcja mieszkaniowa

Share